Akce‎ > ‎Rodiče s dětmi‎ > ‎

Veselá hernička

Veselá hernička není jen cvičení pro děti. Je to program plný tvoření, říkánek, pohybu a další zábavy pro děti i maminky! 

Hlavním heslem je: "Děti, pojďme si to užít!" 

Aktivity jsou vhodné pro nejmenší děti (od cca 18 měsíců), stejně jako pro školkáčky. 

Kdy:  momentálně kurz neprobíhá

Doba trvání: cca 45 minut

Cena:  80,- nebo za 1 bod z permanentky (více v ceníku). 
BONUS: Při zakoupení permanentky vám můžeme vystavit doklad pro pojišťovnu na položku cvičení rodičů s dětmi.

Prosím pozor! Vzhledem k nutnosti přípravy materiálu a pomůcek prosíme o rezervaci

Aktivní program začíná ve čtvrtky každou celou hodinu, tj. v 9:00, 10:00 a 11:00, ve středu vždy o půl, a odehrává se v místnosti bez dalších hraček, aby děti nerozptylovaly. 
Po zbytek otevírací doby herničky je pak možno ji plně využít, dát si u nás kafíčko atd. Rezervujte se prosím na čas, který pohodlně stihnete dodržet, ideálně i s drobnou "aklimatizací" dítěte. Pokud vám systém hodinu na daný termín nenabízí, je již zřejmě plná kapacita. 

Co od kurzu očekávat?
Jedná se o inovativní program, kde najdou děti spoustu podnětů k celkovému rozvoji. Je to propojení všech důležitých pedagogických metodik (pohybová, pracovní, rozumová, hudební, výtvarné výchovy). 
Čím více smysly dítě danou věc vnímá, tím lépe si ji dokáže osvojit, proto se snažíme o propojení všech smyslů. Podporujeme rozvoj hrubé i jemné motoriky, zlepšování koordinace i posilování sebevědomí, rozvíjíme u dětí snahu o spolupráci, samostatnost a spoustu dalšího.
Děti se seznámí s novými věcmi, předměty, jevy i různými výtvarnými technikami vhodnými pro malé děti. Ke kreativním činnostem jsou využívané materiály, potřeby, které nemohou dětem ublížit (prstové barvy, škrobové barvy, domácí modelína, potravinářské barvivo a jiné).
Celý program je doprovázen básničkami, písničkami, které jsou vhodné pro děti, jejich obsah dokáží pochopit a později i interpretovat. Velkou výhodou je, že se částečně program opakuje a postupně se začleňují nové a nové básničky doprovázené pohybem. Pro děti je to jistota, kterou očekávají a těší se na ní. 
Prožiji chvíle mezi svými vrstevníky a snaží se vyniknout a užít si to dle svých možností. Ze začátku se některé děti hned nezapojují, ale to vůbec nevadí. Stejně jako mnozí dospělí potřebují trochu více času, než přijmou cizí prostředí a jinou neznámou osobu za své. Mnohé také záleží jen a jen na mamince, zda vytrvá a dá šanci dítěti se postupně začlenit a naplno si užít nabízené aktivity a být součásti skupinky.
Přestože program nijak na sebe přímo nenavazuje je výhodou pro dítě, jestliže dochází pravidelně.


Pro větší děti připravujeme nové termíny programu Veselá dílnička.

Lektorka Míša se už na vás těší!

A na našem blogu si můžete přečíst, jak máme veselo (článek na blogu)...
Ċ
Zuzana Tamang Pučoková,
2. 10. 2014 12:46