Akce‎ > ‎Studenti a absolventi‎ > ‎

Studentský inkubátor

Je ti 15 - 26 let? A máš nějaký nápad? 
Přepadne tě občas touha měnit věci ve svém okolí, tvořit a pomáhat? 


Hledáme právě tebe!


Chceme dát šanci mladým lidem - jako jsi ty - vyzkoušet si realizaci svých nápadů. Od samého počátku až po sladký konec, kdy uvidíš svou práci hotovou (a pustíš se zas do další :) ). Věříme totiž, že i bez praxe a nabiflovaných pouček se v tobě skrývá poklad...
Když na to půjdeš správně, nemusíš si hledat špatně placenou brigádu. Postavíš se totiž rovnou na vlastní nohy a to je pocit k nezaplacení!

U nás najdeš zázemí, podporu i cenné rady (když o ně budeš stát), odborníky, laiky i ruce, které rády pomůžou, kde bude potřeba. 

Většina soutěží a výzev probíhá podle podobného schématu - nejprve se přihlásí nápad. K tomu nepotřebuješ žádný business plán ani zpracovaný rozpočet. Měl bys mít jen v hlavě trochu představu, kolik by to tak mohlo stát, komu je tvůj produkt nebo služba určená, kdo se na tom bude podílet atd. S vypsáním ti samozřejmě taky pomůžeme, stačí říct.
Následně pak porota vybírá nápady, které mají trochu hlavu a patu a požaduje k nim doplnění. Někdy je to formou prezentace před porotou, jindy se posílá podrobný rozpis k projektu... Nemusíš se bát, že by to vždy bylo tak ostré jako v televizním Den D, ale pro inspiraci doporučujem shlédnout pár dílů ;-) 

Mnohé soutěže jsou pro jednotlivce i týmy, takže záleží jen na tobě, jestli pracuješ raději sám, nebo máš kolem sebe partu stejně akčních kamarádů. 

Na těchto stránkách budeme aktualizovat právě otevřené grantové výzvy a projekty pro mladé i s krátkým komentářem, abys rovou viděl, co je pro tebe to nejvhodnější. Pokud narazíš na program, který zde v seznamu není, prosím ozvi se nám (už jsme staří a neuhlídáme vše :D ).

Neziskový/dobrovolnický sektor:

Napříč krajem s mládežíhttp://www.naprickrajem.cz/
Projekt pro nápady mladých lidí z Moravskoslezského kraje ve věku 15 - 30 let

Určeno pro tým minimálně 4 lidí - studentů ve věku 15 - 26 let. V tuto chvíli se zapojila města Český Těšín, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Ostrava a Třinec. Velmi zajimavá jsou víkendová i jednodenní setkání / školení, která pomáhají účastníkům připravit kvalitní prezentaci před porotou.

Cesta k městuhttp://www.cestakmestu.cz/
Město Karviná se do projektů pro mladé umí vážně položit! Na stránkách najdeš spoustu inspirace a můžeš rovnou přihlásit svůj nápad. Určeno pro týmy 4 a více lidí ve věku 15 - 30 let.

Grantový programu pro mladé do 26 let nebo neziskovky vedené lidmi do 30 let. Podporovány jsou hlavně projekty na rozvoj trávení volného času komunity. Probíhá ve dvou kategoriích, do 80 tisíc rozhoduje hlasování veřejnosti, nad 80 tisíc formou kampaně na hithit.cz. Přihlášky se podávají každý rok v květnu.

Podpora benefičních akcí pořádaných dětmi a mládeží zaštítěných dospělým garantem. 

Programy výměny mládeže a evropské dobrovolnické služby. Pro tento program je nutné mít partnerskou neziskovku v zahraničí i v ČR, určitě se toho ale nebojte ;-) Organizace:

Rada dětí a mládeže Moravskoslezského krajehttp://www.radamok.cz/
Sdružení, které rozhýbává mladé i staré ;-) Nadšence z Radamoku budete při svých projektových toulkách jistě často potkávat... A že to stojí za to!

Regionální rada regionuhttp://www.rr-moravskoslezsko.cz/
Řídící orgán Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, který spravuje peníze z evropských strukturálních fondů i českých veřejných zdrojů.

Jedna z největších a nejširších českých nadací na podporu komunitního života. Spojuje několik velkých dárců a nabízí širokou nabídku programů.


Podnikatelské nápady:

Soutěž podnikatelských nápadů, kterou již 15. rokem organizuje T-Mobile. Je určena studentům i široké veřejnosti, soutěží se ve dvou kategoriích. Doporučujeme mít k tomuto již opravdu detailně vymyšlený plán, porota je neúprosná a zvítězí jen ti nejlepší. K zdokonalování však nabízí velmi kvalitní semináře, webináře i rady a návody přímo na webu. Nápady se přihlašují každý rok v březnu.

Social Impact Awardhttp://socialimpactaward.cz/
Soutěž podnikatelských nápadů, které řeší ekologický nebo společenský problém, určená pro studenty VŠ a VOŠ (včetně doktorandského nebo kombinovaného studia). Probíhá po celé Evropě a součástí je bohatá nabídka kurzů a setkávání. Přihlášky se odevzdávají každý rok v květnu.